POWRÓT
     2018-01-04 00:00:00

Osiedle na Łąkowej z dofinansowaniem z Banku Gospodarstwa Krajowego.


Racibórz otrzyma dofinansowanie na budowę nowych mieszkań komunalnych przy ul. Łąkowej. W sumie do 2021 r. w tej lokalizacji wybudowanych zostanie 96 mieszkań komunalnych. Planowany koszt inwestycji to łącznie 18 mln 294 tys. zł. Wartość dofinansowania ze środków Banku Gospodarstwa Krajowego to 8 mln 232 tys. zł.

Bank Gospodarstwa Krajowego opublikował listę wniosków, które decyzją Banku spełniają wymagania w sprawie finansowego wsparcia na tworzenie lokali socjalnych, mieszkań chronionych i lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy i kwalifikują się do udzielenia finansowego wsparcia ze środków Funduszu Dopłat.

Finansowe wsparcie, w przypadku Raciborza wyniesie 8 mln 232 tys. zł, tj. 45% wartości inwestycji.
Racibórz z udziałem Towarzystwa Budownictwa Społecznego złożył wnioski na inwestycję przy ul. Łąkowej. Jej realizację zaplanowano dwuetapowo. Budowa pierwszego budynku, ruszy wiosną tego roku. Do jesieni 2019 r. powstanie tam 48 nowych mieszkań komunalnych. Drugi, bliźniaczy budynek i kolejnych 48 mieszkań zostanie oddanych do użytku na wiosnę 2021 r. Zadanie obejmuje także zagospodarowanie terenu. Powstaną: parking, plac zabaw, miejsce do odpoczynku oraz siłownia pod chmurką.

Zobaczcie jak będą wyglądać budynki przy ul. Łąkowej na:

https://www.raciborz.pl/invest_in_raciborz/aktualnosci_gospodarcze/Osiedle-na-Lakowej-z-dofinansowaniem-z-Banku-Gospodarstwa-Krajowego/idn:6207/raciborz.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Racibórz


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION