POWRÓT
     2015-02-18 00:00:00

Racibórz. Rocznica działalności Środowiskowego Domu Samopomocy.


TO JUŻ ROK! Środowiskowy Dom Samopomocy od roku działa dla upośledzonych mieszkańców powiatu raciborskiego.

Zaledwie parę chwil temu stawialiśmy nasze pierwsze kroki w tej żmudnej, ale za to jakże ciekawej wyprawie. Czekało przed nami sporo wyzwań, którym dzięki przychylności wielu osób mogliśmy sprostać. Za to dziękujemy! Rozpoczęliśmy wspólną podróż niezwykle ciekawą i emocjonującą. Każdy podejmowany przez nas krok był krokiem pełnym dobrej energii i motywacji, niósł za sobą pewną naukę i mądrość, którą doceniamy. Ogromnie cieszy nas fakt, że z każdym kolejnym miesiącem powiększało się grono naszych podopiecznych. W przeciągu ostatniego roku swą opieką objęliśmy 29 osób upośledzonych umysłowo. Dziękujemy za zaufanie! Nasze poczynania można było śledzić w mediach przez co chcieliśmy trafić do jak najszerszej grupy osób, aby mieć wpływ na pozytywne zmiany zachodzące w świadomości społecznej, dotyczące miejsca i roli osób niepełnosprawnych w naszym środowisku. Miniony rok był bardzo owocny i przyniósł wiele dobrego. Jesteśmy świadomi, że to dopiero początek naszej drogi, w trakcie której spotkamy się z kolejnymi wyzwaniami, interesującymi ludźmi, a także nowymi pomysłami. Dlatego jesteśmy pełni nadziei, że ten nadchodzący rok będzie jeszcze lepszy od poprzedniego. Zdajemy sobie sprawę, że :” Z dnia na dzień nie zmienimy swego życia na lepsze, ale z każdym wschodem słońca możemy postawić kolejny krok na drodze zmian”. 

Przypomnijmy, Środowiskowy Dom Samopomocy mieści się w Raciborzu przy ul. Grzonki 1 i jest ośrodkiem wsparcia dla osób upośledzonych umysłowo w każdym stopniu. Działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 7-15 i proponuje wiele atrakcyjnych form zajęć dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych intelektualnie.

www.stowarzyszeniedom.pl
www.sdsraciborz.pl.
ODWIEDŹ PROFILE: Racibórz


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION