POWRÓT
     2018-01-10 00:00:00

Resort sprawiedliwości przekaże milion złotych dla raciborskiej PWSZ.


Pieniądze zostaną przeznaczone na modernizację zaplecza sportowo-rekreacyjnego uczelni. Rządową dotację udało się pozyskać w ekspresowym tempie. – To efekt ogromnego zaangażowania raciborzanina, wiceministra Michała Wosia – podkreśla dyrektor Instytutu Kultury Fizycznej i Zdrowia PWSZ, dr. Marcin Kunicki.

Wszystko rozegrało się w grudniu, w ekspresowym tempie. Ministerstwo dysponuje pulą pieniędzy z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości. Z inspiracji wiceministra Michała Wosia raciborska PWSZ szybko przygotowała odpowiedni wniosek. Sprawę z ramienia uczelni pilotował dyrektor IKFiZ, dr Marcin Kunicki. – Pomoc wiceministra podczas wyjazdów do Warszawy i na miejscu, w instytucie, podczas spotkania roboczego była nieoceniona – dodaje.

Dokumenty przysłane z Raciborza wymagały tylko niewielkich poprawek. Wniosek pod nazwą „Modernizacja zaplecza sportowo rekreacyjnego PWSZ w Raciborzu jako element aktywnego wspierania przeciwdziałania przestępczości w powiecie raciborskim z wykorzystaniem kadry
naukowej – wiedza i sport drogą do prawidłowego rozwoju osobistego” spełnił stawiane wymogi. Modernizacja zostanie przeprowadzona w tym roku. Wzmocni potencjał uczelni, która unowocześni swoją bazę sportową. Jednocześnie specjaliści z PWSZ aktywnie włączą się w działania profilaktyczne mające zapobiegać przestępczości.

Uroczyste podpisanie umowy z udziałem wiceministra Wosia i rektor PWSZ prof. nadzw. dr hab. inż. arch. Ewy Stachura nastąpi w piątek w siedzibie PWSZ.

fot.arch.redakcji

Źródło: /pwsz.raciborz.edu.pl/ODWIEDŹ PROFILE: Racibórz


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION